Oxford Big Read Yarışmasına Hoşgeldiniz!

Değerli Öğretmenimiz,

Bugünün ve gelecek nesillerin yaşamlarını iyileştirecek üstün kalite ve değerde ürünler ve hizmetler sunan Oxford University Press Türkiye’nin, ülke çapında düzenlediği “Oxford Big Read” yarışmasının altı başarılı yıldan sonra 7. kez 1 Aralık’da başlıyor.

Eğitimde mükemmelliği, tablet içerikleri, akıllı tahta materyalleri, web üzerinden veli desteği, dijital sözlük ve dijital okuma kütüphanesi ile sağlamaya çalışan Oxford University Press Türkiye’nin, dört yıldan beri ülke çapındaki okullarda gerçekleştirdiği yarışmaların başarısı, Japonya, İşviçre gibi bazı ülkeler tarafından örnek alınarak hayata geçirildi.
İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin okul dışında kitap okuma alışkanlıklarını teşvik etmek ve İngilizce eğitimine katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirilen yarışmaya gösterilen ilgi her sene katlanarak artmakta.

Yarışmamız, her zaman olduğu gibi sizlerden aldığımız geri dönüşler değerlendirilerek hazırlandı. Bu doğrultuda ulusal alandaki ödüllerimiz güncellendi. Bunun yanı sıra; sizlere zaman kazandırması, yarışma takibini kolaylaştırması ve öğrencilerimizin dijital ortama daha kolay entegre olabilmeleri için internet içeriğimizi yeniledik.

Geçen yıl olduğu gibi kategorilerimiz ilkokul ve ortaokul seviyesindeki öğrenciler ikili gruplar halinde düzenlendi. Lise seviyesinde 9. sınıflar tek bir kategoride yarışacakken 10, 11 ve 12. sınıflar aynı kategoride yarışacaklar.

Her bir kategorimize uygun daha yaratıcı ve eğlenceli projeler tasarladık. Okuduğunuz kitap üzerine hazırlayacağınız bu projeler kategorilere göre aşağıdaki gibi olacak:

İlkokul 1 ve 2. Sınıflar ➙ ABC Posteri Projesi
İlkokul 3 ve 4. Sınıflar ➙ Foto Albüm Projesi
Ortaokul 5 ve 6. Sınıflar ➙ Kitap Kapağı Projesi
Ortaokul 7 ve 8. Sınıflar ➙ E-posta Yazışması Projesi
Lise 9. Sınıflar ➙ Çizgi Roman Projesi
Lise 10, 11 ve 12. Sınıflar ➙ Gazete Projesi

Oxford Graded Readers
kataloğumuza göz
atmak ister misiniz?

Geçen yılın kazanan projelerini görmek için aşağıdaki butonları tıklayın.

İlkokul 1 ve 2. Sınıflar
ABC Posteri Projesi
İlkokul 3 ve 4. Sınıflar
Foto Albüm Projesi
Ortaokul 5 ve 6. Sınıflar
Kitap Kapağı Projesi
Ortaokul 7 ve 8. Sınıflar
E-posta Yazışması Projesi
Lise 9 ve 10 Sınıflar
Çizgi Roman Projesi
Lise 11 ve 12. Sınıflar
Gazete Projesi

Önemli Not: Sistemimize öğretmenler kayıt olacaktır. Öğrenciler ve RW kodların ilişkilendirilmesi öğretmenler tarafından yapılacak olup öğrenciler herhangi bir işlem yapmayacaktır.